Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri

Isıcamlı Cam Balkon

Cam balkon yaptırmayı düşünen ve araştırma yapan herkesin kesinlikle duyduğu, ısıcamlı cam balkon sisteminin bir çok özelliği vardır. Öncelikle ısıcam nedir sorusunun cevabını vermek gerekirse kısaca şöyle açıklayabiliriz. Isıcamlı cam balkon özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanan cam balkon sistemleridir. Yalıtım özelliği olan camlara ısıcamlı cam balkon ismi verilmektedir. Diğer cam balkon modellerine göre daha çok özelliği içinde barındırmaktadır. Isı tasarrufu amacı ile yapılan bu tür sistemlerde, kullanılan her malzemenin ısı yalıtımı sağlaması gerekmektedir. Isıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan bağlantı noktaları, profiller, fitillerin tamamı yalıtım özelliğini karşılamalıdır. Aksi halde ısı tasarrufu istenilen seviyede gerçekleşmeyebilir.

Teknik olarak ısıcamdan bahsetmek gerekirse; iki veya daha fazla camın, aralarında boşluk bırakılır ve bu boşluğa asal gazlar veya doğrudan hava doldurularak camların tek bir paça haline gelmesidir. Cam aralarına doldurulan gazların ısı yalıtımı normal havaya göre daha yüksektir. Bu nedenle cam aralarının gazlar ile doldurulması gerekmektedir.

Isıcamlı Cam Balkon Özellikleri

  • Alüminyum raylar üzerinde sağa ve sola hareket ederek çalışmaktadır ve camlar katlanır bir şekilde tasarlanmıştır. Müşteri isteğine göre sağda veya solda toplanabilir camlar, alandan tasarruf sağlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır. Kullanım ömrü uzundur.
  • Isı yalıtımı en üst seviyededir. Böylece kış aylarında iç ortamın havası, dış ortamdan etkilenmemektedir.
  • 4 mevsim boyunca kullanımı vardır.
  • Yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerden korunmanıza yardımcı olur. %99 oranında su geçirmez.
  • Çok şiddetli esen rüzgarlara karşı dayanıklıdır.
  • Özel kilidi ile çocuklarını ve evcil hayvanlarınız balkonda özgürce dolaşabilir.
  • Sistemde temperli cam kullanılmaktadır. Böylelikle normal camlara göre 5 kat daha dayanıklıdır ve hırsızlık olaylarında da güveli bir alan oluşturur.
  • Binanın yapısını bozmaz ve dışarıdan bakıldığında modern bir görünüm sağlamaktadır.

Isıcamlı Cam Balkon Sağlığa Etkisi Var Mıdır?

Isıcamlı cam balkonların cam aralarından asal gazlar kullanılmaktadır, bu gazlar kullanılmıyorsa ısıcam özelliği yoktur. Bu asal gazların kesinlikle sağlığa zararı veya bir etkisi yoktur. Gazlar camları arasına sıkıştırıldığından dış ortam ile herhangi bir teması yoktur. Temper özelliği olan camların kırılması oldukça zordur. Kırılması durumunda gazlar hava ile birleşerek doğaya salınmaktadır.

Bir yanıt yazın

Whatsapp Müşteri Hizmetleri